Facebook wprowadza muzykę w Stories, News Feedzie i na profilach

Szymon Szott

25. 10. 2018Nowości z Facebooka

Facebook wprowadza możliwość odtwarzania muzyki w Stories i w News Feedzie. Już od dziś możliwe będzie dodanie piosenek do zdjęć i wideo. Na tym jednak nie kończą się nowości – otrzymujemy również możliwość dodania muzyki do swojego profilu!

Jak twierdzi sam Facebook – czasem zwyczajnie słowa nie oddają naszych emocji czy humoru. Na ten problem mają odpowiadać nowe funkcje, czyli możliwość dodania muzyki w Stories i News Feedzie, rozszerzenie możliwości Lip Sync Live oraz, już wkrótce, możliwość dodania konkretnej piosenki do swojego profilu na Facebooku.

Muzyka w Stories

Według oficjalnego komunikatu Facebooka, możliwość dodania muzyki w Stories ma pojawić się już dziś. Wystarczy wykonać zdjęcie lub nagrać film (działa również z wcześniej nagranymi materiałami), przejść do wyboru dodatków i wybrać ikonkę “muzyka”. Później należy już tylko znaleźć odpowiadający sytuacji utwór i umieścić go w dogodnym miejscu na ekranie.

Ja niestety jeszcze nie mam tej funkcji, a Wy?

Rozszerzenie możliwości Lip Sync Live oraz dodanie napisów

Facebook postanowił również o wprowadzeniu Lip Sync Live do wielu krajów na całym świecie. Dodano również możliwość tworzenia Lip Sync’ów przez strony, co pozwala twórcom na wiele nowych możliwości interakcji z fanami.

Sprawdźcie, jak Lip Sync wykorzystała Jess Glynne, śpiewając swój nowy singiel “Thursday”.

Facebook wprowadza muzykę w Stories, News Feedzie i na profilach

Nowe możliwości w Lip Sync to m.in.: napisy; źródło: newsroom.fb.com

Facebook pochwalił się również, że w funkcji Lip Sync dodano napisy. Portal zdecydował się na ten krok na prośbę użytkowników. Obecnie dostępne mają być napisy do takich utworów jak: “New Rules” (Dua Lipa), “Better” (Khalid) i “Girls Like You” od Maroon 5. Jak myślicie, doczekamy się napisów do utworów np. Sławomira?

Muzyka na profilu

Już niedługo ma pojawić się możliwość dodania piosenek do profilu na Facebooku. Jak podaje Facebook, ma pojawić się sekcja “obecnie słuchane” oraz “ulubione”. Ponadto, możliwe będzie przypięcie konkretnego utworu na samej górze profilu.

Jak będzie to działało? Osoba, która wejdzie na Twój profil, zobaczy nazwę utworu i artystę. Jeśli w nią wejdzie, usłyszy krótki klip muzyczny i zobaczy slideshow ze zdjęciami artysty lub albumu. Otrzyma również możliwość dodania tej piosenki do swojego profilu.

Możliwe będzie wstawienie na swój profil konkretnej piosenki; źródło: Nowe możliwości w Lip Sync to m.in.: napisy; źródło: newsroom.fb.com

Możliwe będzie wstawienie na swój profil konkretnej piosenki; źródło: Nowe możliwości w Lip Sync to m.in.: napisy; źródło: newsroom.fb.com

Zapowiada się naprawdę ciekawie. Naszym zdaniem, nowymi funkcjami powinni zainteresować się zwłaszcza twórcy contentu muzycznego i artyści ale również marki. Największymi jednak “zwycięzcami” będą jednak użytkownicy, którzy zyskają nową formę ekspresji. Dzięki niej, będą mogli tworzyć nowe, ciekawe treści jak również bawić się ze znajomymi i rodziną (i przy okazji kilkoma tysiącami innych osób, które być może również to zobaczą ;) ).

Facebook bez wątpienia dokłada starań, żeby treści na portalu jak najbardziej angażujące dla użytkowników. Nie tak dawno wprowadził posty 3D a już chwilę potem usłyszeliśmy o ankietach zarówno w live’ach jak i w reklamach. Tempo na pewno nie zwalnia więc spodziewamy się kolejnych ciekawych rozwiązań – śledźcie newsfeed.pl i bądźcie na bieżąco.

To Cię może zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Shares