Szablony Facebooka dodadzą uroku Twojej stronie firmowej

6. 4. 2018Porady

W dzisiejszych czasach bez profilu firmowego na Facebooku ani rusz. Ale czy wiesz, że twoja strona może wyglądać nietuzinkowo i że możesz kreatywnie dostosować ją do charakteru własnego biznesu? Atrakcyjny design oferują szablony Facebooka.

Choć Facebook powstał jako miejsce spotkań przyjaciół, dziś jest jednym z najważniejszych kanałów marketingowych, przez który można oferować produkty i usługi. Dowodzi tego fakt, że na Facebooku istnieje już 65 milionów profili firmowych z całego świata.

W ostatnich latach Facebook wprowadza wiele funkcji i narzędzi, które wspierają firmy i ułatwiają im komunikację z fanami i klientami. W miejscu publikowania postów już jakiś czas temu pojawiła się sekcja zakupów i możliwość publikowania ofert pracy. Kandydaci mogą odpowiadać na oferty w bardzo prosty sposób i bezpośrednio z Messengera wysyłać CV wraz z formularzem zgłoszeniowym.

Kolejnym krokiem ułatwiającym życie firmom było stworzenie tzw. Page Templates, czyli różnego rodzaju szablonów dla biznesu. W tej chwili do dyspozycji jest ich 9: standardowy, firma, obiekty, szablon dla organizacji non profit,  politycy, usługi, restauracje i kawiarnie, zakupy oraz twórca video. Każdy z nich ma zestaw domyślnych przycisków, panel ustawień i tabele, które najbardziej odpowiadają potrzebom danego rodzaju marki.

Jak to działa?

Jeżeli chcesz zmienić szablon swojego profilu firmowego, przejdź do Ustawień w menu u góry i po lewej stronie wybierz opcję Edytuj stronę. Na środku zobaczysz menu edycji szablonu.

blurred szablony

Po wybraniu opcji Edytuj Facebook zaoferuje ci dostępne szablony.

szablony1

W szczegółach każdego szablonu widzisz, jakie są jego poszczególne elementy, podgląd na twojej stronie i rozmieszczenie poszczególnych funkcji. Jeżeli chcesz wybrać dany szablon, wybierz opcję Zastosuj szablon. Facebook automatycznie zmieni strukturę i wygląd profilu firmowego.

szabl

W dowolnym momencie możesz wrócić do szablonu domyślnego. Oczywiście możesz też ręcznie stworzyć własny. Wystarczy, że w sekcji Edytuj stronę wybierzesz, które przyciski i funkcjonalności chcesz wyświetlać na stronie. Szablony Facebooka to świetna możliwość by lepiej oddać charakter prowadzonego biznesu i dostosować wygląd prowadzonej strony do potrzeb swoich i swoich klientów.

To Cię może zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Shares