Facebook testuje ankiety w reklamach wideo [aktualizacja]

Szymon Szott

2. 11. 2018Nowości z Facebooka

Facebook testuje kolejną, potencjalnie rewolucyjną, funkcjonalność. Już niedługo reklamodawca będzie mógł mieć możliwość tworzenie reklam wideo zawierających ankiety. Podobną funkcjonalność testowano już wcześniej, ale dotyczyła ona filmów na żywo.

Jak dowiedział się niezawodny Matt Navarra, Facebook udostępnił niektórym reklamodawcom możliwość tworzenia reklam wideo zawierających ankiety. Jak potwierdził sam Facebook, niewielka grupa reklamodawców już testuje tą opcję. Nie wiadomo jednak jeszcze, czy będzie ona dostępna szerzej.

Naszym zdaniem ankiety w reklamach to bardzo ciekawe rozwiązanie, które ma duże szanse na globalne wdrożenie. Szczególny potencjał widzimy tu w reklamach video (przykład poniżej) gdzie użytkownicy mogą być bardziej skłonni do wyrażenia swojego zdania. Każdy sposób nieinwazyjny sposób zachęty to interakcji ma szansę spotkać się z pozytywnym odzewem wśród użytkowników. To co nas zastanawia to czy możliwe będzie wykorzystanie odpowiedzi z ankiet w późniejszym targetowaniu reklam. Byłaby to bardzo ciekawa opcja przy budowaniu niestandardowych grup odbiorców.

Ankiety w reklamach

Facebook bez wątpienia stawia na content video starając się uatrakcyjnić go w każdej udostępnionej formie. Niedawno pisaliśmy dla Was o wprowadzeniu ankiet w transmisjach na żywo. Pozytywny odbiór tej opcji w fazie testowej zaowocował udostępnieniem tej opcji dla wszystkich użytkowników.  Jesteśmy przekonani, że i na ankiety w reklamach video nie przyjdzie nam długo czekać.

Więcej na temat ankiet w live’ach: Sprawdź informacje o Premierach i ankietach w transmisjach na żywo!

Będziemy informować Was o dalszym rozwoju testowanej funkcjonalności, jak tylko pojawią się dalsze informacje!

Aktualizacja 02.11.2018: Tak, jak obiecaliśmy, nie przestaliśmy śledzić rozwoju sytuacji! Mari Smith opublikowała na Twitterze zdjęcia, na których możemy zobaczyć, jak prezentuje się i działa funkcja dodawania ankiet do filmów. Upewniliśmy się, że możliwe jest dodanie ankiet do każdego typu wideo oraz dowiedzieliśmy się, że twórca będzie mógł umieścić ankietę w określonym momencie, określonym miejscu i na określony czas.

Facebook testuje ankiety w reklamach wideo [aktualizacja] Facebook testuje ankiety w reklamach wideo [aktualizacja] Facebook testuje ankiety w reklamach wideo [aktualizacja]

To Cię może zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Shares