Facebook pozwoli użytkownikom udostępniać posty marek w Stories

Szymon Szott

21. 11. 2018Nowości z Facebooka

Jak podaje Matt Navarra, na Facebooku pojawiła się nowa opcja – użytkownicy będą mogli udostępniać posty ze stron w swoich Stories. Co więcej, administrator danej strony będzie mógł zdecydować, czy chce na to pozwolić.

Na swoim profilu na Twitterze, Matt Navarra udostępnił zdjęcie pokazujące nową opcję w Ustawieniach stron na Facebooku. Widać na nim, że administrator strony może pozwolić (lub zablokować) użytkownikom portalu udostępnianie jego postów w swoich relacjach. Jak podaje opis funkcji:

Opcja jest już dostępna w ustawieniach strony.

Opcja jest już dostępna w ustawieniach strony.

Zezwól na udostępnianie postów w relacjach: Kiedy ta opcja jest włączona, każdy użytkownik Facebooka może dodawać Twoje posty do swojej relacji, która będzie zawierać Twoje imię i nazwisko oraz link do posta.

Sprawdziliśmy dostępność nowej funkcji i… rzeczywiście, ustawienie jest już dostępne w naszym kraju! Niestety, nie udało nam się znaleźć strony, której posty moglibyśmy udostępnić w Stories. Prawdopodobnie ta funkcjonalność pojawi się dopiero w przyszłości.

Naszym zdaniem jest to świetna wiadomość dla marek. Stories są obecnie bardzo popularne, a liczba ich aktywnych użytkowników nieustannie rośnie. Sam Facebook będzie w przyłości koncentrował działania m.in. w obrębie tego kanału. Udostępnianie postów strony w Stories nie tylko może zwiększyć zasięgi, ale również stworzyć nowe strategie marketingowe – np. wykorzystujące influencerów do promowania contentu marki.

Nie możemy doczekać się, aby przetestować nową funkcję. Będziemy informować Was na bieżąco!

To Cię może zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Shares