Facebook wprowadza Messenger 4 – co nowego w aplikacji?

24. 10. 2018Nowości z Facebooka

Facebook wprowadza odświeżoną wersję Messengera, która powinna oferować więcej opcji personalizacji i łatwiejszą nawigację. A to wszystko przy zachowaniu dotychczasowych funkcji cieszących się zainteresowaniem użytkowników. Powitajmy Messenger 4.

Użytkownicy Messengera od dłuższego czasu wskazywali nadmiar opcji w aplikacji, jako główny element utrudniający im komunikację ze znajomymi i markami. Z przeprowadzonego niedawno badania wynika, że użytkownicy najbardziej cenią sobie prostotę. Nie dziwił zatem wzrost popularności aplikacji Messenger Lite. Użytkownicy byli w stanie zrezygnować z kilku “fajerwerków i wodotrysków”, jeżeli oznaczało to łatwiejszy dostęp do podstawowej funkcjonalności Messengera – prostej komunikacji.

W najnowszej wersji Facebook postanowił położyć nacisk na prostotę komunikacji bez utraty pozostałych funkcjonalności. Przyjrzyjmy się zatem czego możemy oczekiwać w nowej wersji aplikacji:

1. Messenger 4 jest łatwiejszy w nawigacji

Zamiast 9 zakładek na dole ekranu powitają nas teraz jedynie 3:

  • Chats: w tej zakładce znajdziecie wszystkie Wasze dotychczasowe konwersacje, zarówno prywatne, jak i grupowe.
  • People: tutaj będą wyświetleni Wasi znajomi, ich status aktywności i Stories.
  • Discover: zakładka, w której możliwe będzie odkrywanie nowych amrek, promocji, gier, newsów czy botów.

Messenger 4 zakładki

Na samej górze, tuż pod paskiem wyszukiwania na głównej stronie, wciąż będą widoczne Stories, które Facebook nieustannie rozwija.

2. Messenger 4 udoskonala to co lubimy

Idea Messengera 4 to zachowanie maksymalnej prostoty przy zachowaniu najpotrzebniejszych funkcji, na którym zależy użytkownikom. Messenger 4, oprócz standardowych funkcjonalności, wciąż pozwala na tworzenie ankiet, wysyłanie lokalizacji, wyzywanie przyjaciół w prostych grach czy organizowanie chatów wideo. Jak sami widzicie, są to najczęściej użytkowane funkcje Messengera.

Messenger 4 prostota

3. Messenger 4 to aplikacja dostosowana do użytkownika

Tak, Facebook postawił na personalizację. Nie ma w tym nic dziwnego, możemy się jedynie cieszyć – przecież dla wielu z nas, jest to jedna z najczęściej użytkowanych aplikacji w ciągu dnia. Nowa wersja komunikatora Facebooka pozwala na różnego typu personalizację – m.in.: Dark Mode (nareszcie!), nowy interfejs, niestandardową kolorystykę i wiele innych, wprowadzanych falami opcji. Zapowiada się wyśmienicie!

Messenger 4 personalizacja

Nowa wersja – Messenger 4 – będzie udostępniana użytkownikom etapami. Ja osobiście jeszcze nie uświadczyłem nowej wersji, a Ty? Koniecznie napisz w komentarzach!

To Cię może zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Shares