Facebook wprowadza reklamy w Facebook Stories

Sylwia Grabińska

27. 9. 2018Nowości z Facebooka

Stories to miejsce, gdzie użytkownicy mogą szybko dzielić się i odkrywać ciekawe treści. Opierają się głównie na treściach wizualnych, tj. zdjęcia i wideo, z niewielką ilością tekstu. Są one dostępne jedynie przez 24h, co motywuje użytkowników platformy do regularnego sprawdzania nowości. Z powodu rosnącego zainteresowania tym formatem, w zeszłym roku Instagram wprowadził możliwość publikowania tam reklam. Ułatwiło to znacznie kreowanie angażujących reklam, które skutecznie docierają do wielu odbiorców.

Jak wynika z wewnętrznych danych Facebooka, ponad 300 mln osób na całym świecie codziennie korzysta ze Stories na Facebooku i Messengerze. Aby pomóc przedsiębiorcom w rozwoju działalności, twórcy platformy zdecydowali się wprowadzić Stories Ads również na Facebooku.

Nowy format reklamy

Facebook Stories Ads to obecnie dodatkowe miejsce, obok News Feeda, gdzie można umieścić swoje treści reklamowe. Nowy format pozwala na przekazywanie efektownych treści na pełnym ekranie telefonu. Jednocześnie oferuje wszystkie funkcje reklamowe Facebooka i Instagram Stories. Cele reklamowe (m.in. zasięg, ruch, konwersja, świadomość marki, czy generowanie leadów), targetowanie i dostęp do statystyk pozostają bez zmian.

Wzrost zaangażowania użytkowników

Reklamy w Facebook Stories to świetny sposób, aby skłonić odbiorców do podjęcia akcji. Jak donosi Facebook, 38% osób twierdzi, że po zapoznaniu się z produktem lub usługą w tym formacie, wspomniało o tym znajomym, a 34% wybrało się do sklepu stacjonarnego, aby zapoznać się z ofertą.

Jest to bardzo dobra wiadomość dla performance marketerów, jako że format może potencjalnie przełożyć się na wyższe wyniki sprzedażowe. Jeśli chcesz najskuteczniej wykorzystać nowy format reklamowy i wyciągnąć maksimum korzyści z reklamy na Facebooku, nie wahaj się napisać do nas na Messengerze lub na adres e-mail: redakcja@newsfeed.pl.

To Cię może zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Shares