Zbiórki pieniężne na Facebooku – ile udało nam się zebrać?

Szymon Szott

14. 11. 2018Nowości z Facebooka

Od 2015 roku na Facebooku istnieje możliwość organizowania zbiórek. W ramach nich, ludzie organizują środki pieniężne na pomoc bliskim, poszkodowanym w pożarach, chorym czy organizacjom nonprofit. Od tego czasu zebraliśmy już wspólnie ponad 1 miliard dolarów!

Jak określił sam zespół Facebooka – ludzie bezinteresownie pomagający bliskim nieustannie inspirują. Od 2015 roku, oprócz olbrzymiej sumy 1 miliarda dolarów przekazanych na cele dobroczynne, dane wskazują o ponad 20 milionach darczyńców. Tak duża liczba napawa dumą.

Razem zebraliśmy już ponad miliard dolarów!; źródło: newsroom.fb.com

Razem zebraliśmy już ponad miliard dolarów!; źródło: newsroom.fb.com

Obecnie działa ponad milion organizacji nonprofit, które mieszczą się w 19 krajach i mogą przyjmować datki bezpośrednio przez Facebooka.

Oto kilka przykładów zbiórek, które okazały się ogromnym sukcesem:

  • Organizacja Save the Children zebrała ponad 7,5 miliona dolarów w 2 lata. Kwota ta pomogła 6,5 milionom dzieci w 60 krajach.
  • 1 na 6 dzieci w Ameryce chodzi głodne. Organizacja No Kid Hungry zebrała 5 milionów dolarów od ponad 200 tysięcy darczyńców, aby zmienić sytuację w kraju.
  • Szpital weterynaryjny dla ssaków morskich zebrał ponad 30 tysięcy dolarów, za które kupił 15 ton pożywienia dla fok i lwów morskich na dwa miesiące
  • ASPCA zebrała 4,4 miliona dolarów od 170 tysięcy darczyńców na walkę z bezdomnością i przemocą wobec zwierząt.
  • Organizacja Stop Soldier Suicide zebrała ponad 2 miliony dolarów na organizację rocznego wsparcia weteranom i ich rodzinom.

Zbiórki charytatywne na Facebooku okazały się wielkim sukcesem, co bardzo cieszy. Facebook postanowił rozszerzyć ich funkcjonowanie również na Kanadę i Australię, gdzie od dziś ludzie mogą zbierać pieniądze dla ponad 100 tysięcy różnych organizacji nonprofit.

Facebook wprowadza zbiórki do Kanady i Australii; źródło: newsroom.fb.com

Facebook wprowadza zbiórki do Kanady i Australii; źródło: newsroom.fb.com

Facebook poinformował również o współpracy z PayPal Giving Fund, w ramach której przekazana zostanie 7 milionów dolarów na organizacje nonprofit w Stanach Zjednoczonych.

To Cię może zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Shares