Instagram testuje proste i szybkie promowanie postów

Szymon Szott

2. 11. 2018Nowości z Facebooka

Wszyscy kojarzymy z Facebooka opcję “boost post”, prawda? Korzystają z niej głównie początkujący marketerzy lub Ci, którzy chcą zaoszczędzić czasu. Administracja portalu postanowiła rozszerzyć tę funkcję… na Instagrama!

Na Instagramie pojawił się nowa opcja reklamowa o zbliżonym przeznaczeniu i możliwościach do znanego z Facebooka przycisku “Boost”. Pozwoli on mniejszym biznesom i influencerom na promowanie krótkich pokazów slajdów bez konieczności żmudnego ustawiania promocji w panelu reklamowym Facebooka.

Chcesz iść o krok dalej? Sprawdź, jak tworzyć reklamy na Instagrama w Instagram Story School!

Administrator profilu na Instagramie, który zdecyduje się na taką promocję, będzie mógł automatycznie targetować reklamę na osoby podobne do swoich fanów. Dostępne będzie również targetowanie na osoby w określonej lokalizacji lub dodanie swoich Stories do kolejki z relacjami innych użytkowników.

Opcja "Promuj" na Instagramie; źródło: Matt Navarra

Opcja “Promuj” na Instagramie; źródło: Matt Navarra

Sam Instagram potwierdza, że mamy do czynienia z odpowiednikiem przycisku “Boost” z Facebooka. Jego założeniem jest ułatwienie płatnej promocji na Instagramie. Instagram potwierdził też, że przemiotowe rozwiązanie jest testowane globalnie. Jednak na dokładną datę wprowadzenia tego rozwiązania dla wszystkich użytkowników przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać.

W kwestii możliwości promocyjnych Instagram zdecydowanie idzie do przodu. Nadal jednakże oferuje mniej możliwości umieszczenia reklamy niż Facebook pomimo iż aktywnych reklamodawców na tej platformie jest już ponad 2 miliony. Wprowadzenie wyjątkowo prostego i dostępnego “dla wszystkich” systemu promowania postów może znacząco zwiększyć ilość biznesów reklamujących się na Instagramie. Czy zrówna się ona z 6 milionami reklamodawców na Facebooku?

Jeśli rozważasz założenie biznesowego konta na Instagramie, to koniecznie sprawdź arykuł o zaletach takowego profilu.

To Cię może zainteresować

Jedna odpowiedź do “Instagram testuje proste i szybkie promowanie postów”

  1. Patrycja napisał(a):

    Cześć,
    bardzo dziękuję za tego newsa. Jest pomocny i poszerzający świadomość niedowiarkom, że na IG też warto szukać swojego klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Shares