Instagram – najważniejsze zmiany w 2018 roku

7. 5. 2018Nowości z Facebooka

O większości najważniejszych zmianach ogłoszonych na konferencji F8 pisaliśmy już tutaj, jednak na Instagamie czeka nas jeszcze więcej nowych funkcjonalności. Ich dokładny przegląd znajdziecie w tym artykule.

Instagram, wykupiony przez Facebooka w 2012 roku, coraz bardziej rośnie w siłę. Z prostej aplikacji staje się prawdziwym kombajnem społecznościowym, bogatym w różnego rodzaju opcje. To właśnie coraz to nowe funkcjonalności sprawiają, że użytkownicy tak chętnie korzystają z medium społecznościowego opartego o przekaz wizualny.

Instagram i czat wideo

W ciągu najbliższych kilku tygodni na Instagramie ma pojawić się opcja czatu wideo. To sposób komunikacji, który świetnie sprawdza się chociażby na Messengerze. Z kolei na Instagramie popularność zyskały transmisje live i to w pewien sposób odpowiedzieć na ten trend, a w zasadzie jego rozszerzenie. Wideo czat będzie można prowadzić we dwójkę lub też w kilkuosobowych grupach.

instagram stories wideo czat f8 nowości funkcjonalności features livechat Instagramowe Stories, czyli efemeryczne treści, udostępniane na portalu na 24 godziny, to kolejny hitowy format. Teraz możliwe będzie udostępnianie treści z innych aplikacji (Spotify, Soundcloud) bezpośrednio do Insta Stories, bez konieczności robienia screenshotów. W ten sposób Insta Stories może stać się swoistym pamiętnikiem – ludzie będą dzielić się tutaj nie tylko zdjęciami czy filmami, ale także muzyką, której w danym momencie słuchają.

Sprawdź również: Instagram wprowadził reklamy w formie kolekcji!

Różnego rodzaju filtry i naklejki to kolejny kluczowy element Instagrama. Teraz poszczególne firmy i influencerzy dostaną możliwość stworzenia własnych, interaktywnych elementów. Nową funkcjonalność testować będą między innymi Ariana Grande, Vogue czy Buzzfeed.

Inteligentna wyszukiwarka i segmentowanie treści

Znacznie bardziej intuicyjne będzie także wyszukiwanie innych zdjęć czy kont, które mogą zainteresować użytkowników. Treści będą dodatkowo posegregowane na główne kategorie takie jak „zwierzęta” czy „architektura”, co dodatkowo ułatwi znajdowanie interesującego contentu. Uruchomienie bardziej inteligentnej wyszukiwarki planowane jest już na najbliższe tygodnie.

Zmiany nastąpią także w kwestii filtrów komentarzy. Wszelkie obraźliwe komentarze czy groźby będą automatycznie usuwane – można to jednak zmienić w ustawieniach, w zakładce dotyczącej prywatności i zabezpieczeń. Nowy filtr komentarzy to sposób na ochronę przede wszystkim najmłodszych użytkowników Instagrama przed niewłaściwymi i obraźliwymi treściami.

Instagram planuje wprowadzić także Instakody.

Wszystkie tego typu zmiany to kolejny wyraźny sygnał, że rozwój Instagrama jest dla włodarzy Facebooka bardzo ważny. Instagram zdecydowanie wygrywa rywalizację z innymi aplikacjami tego typu a nowe udogodnienia i możliwości dodatkowo umacniają jego pozycję i pozwalają na pozyskanie nowych użytkowników.

To Cię może zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Shares