Możemy już usuwać wiadomości na Messengerze!

Szymon Szott

15. 11. 2018Nowości z Facebooka

Facebook wprowadził dziś wyczekiwaną od kilku dni funkcjonalność Messengera – usuwanie wiadomości, które już zostały wysłane. Taka wiadomość nie tylko zniknie z archiwum nadawcy, ale także ze skrzynki odbiorczej osoby do której została wysłana. Przetestowaliśmy usuwanie wiadomości – czy działają tak, jak tego oczekiwaliśmy?

Do tej pory opcja ta była w fazie ograniczonych testów. Wcześniej można było bez problemów usuwać archiwum rozmów, ale nie dało się w żaden sposób usunąć wysłanych wiadomości. Pojawienie się nowej opcji zostało zakomunikowane w opisie zeszłotygodniowej aktualizacji Messengera. Dowiedzieliśmy się z niej, że funkcja ma pojawić się “wkrótce”. Na szczęście Polacy nie musieli czekać na nią długo!

Messenger i testy nowej funkcjonalności

Nowa funkcjonalność była do tej pory dostępna w formie testowej dla nielicznych pracowników Facebooka. W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, dzięki aktualizacji 191.0, że niedługo zasmakujemy jej wszyscy. Celowo zaznaczyłem wcześniej, że to my – Polacy – nie musieliśmy długo na nią czekać. Nasz kraj jest jednym z nielicznych, obok Boliwii, Kolumbii i Litwy, który otrzymał już dostęp do usuwania wiadomości ze skrzynki odbiorczej nadawcy. Funkcja ta działa zarówno na telefonach z systemem iOS, jak i Android. Co więcej, przetestowaliśmy dla Was tę funkcjonalność i działa również w webowej wersji Messengera!

Wydaje się to i tak dużym krokiem naprzód i ułatwieniem dla osób, które np. prowadzą rozmowy w kilku okienkach jednocześnie i mogły wysłać omyłkowo wiadomość nie do tego odbiorcy. Dzięki nowej funkcjonalności nie będzie to żadnym problemem, bo taką wiadomość będzie można błyskawicznie usunąć. Podobne rozwiązania już dawno funkcjonują w innych popularnych narzędziach np. Outlooku, Gmailu, Skypie, WhatsAppie czy Snapchacie.

 

Usuwanie wiadomości z Messengera już wkrótce!; źródło: Matt Navarra

Komunikat o zbliżającej się funkcji, który wydano w zeszłym tygodniu; źródło: Matt Navarra

 

Na taką funkcjonalność czekaliśmy chyba wszyscy. Znana z innych komunikatorów, nie raz uratowała komuś skórę przed poważną wpadką lub ośmieszającym zdjęciem. Z własnego doświadczenia wiem, że wiele osób ją sobie chwali, a jej brak podają często jako jeden z głównych minusów Messengera. Koniec z tym!

Działa!

Przetestowaliśmy działanie nowej funkcji na Messengerze i jak się okazuje, jest ona dostępna zarówno w aplikacjach na smartfony, jak i na Facebooku i stronie Messengera.com. Musimy jednak wspomnieć o tym, że odbiorca wiadomości zostanie wyraźnie poinformowany o jej usunięciu. Jest to jednak niewielka cena, którą zapłacimy za możliwość usunięcia niechcianej wiadomości lub zdjęcia. Z doświadczenia wiemy, że będzie to dużo łatwiej wyjaśnić 😉

Takie treści zobaczy odbiorca po usunięciu wiadomości

Takie treści zobaczy odbiorca po usunięciu wiadomości

Jak usunąć wiadomości?

Na Facebooku: W Messengerze, najedź na świeżo wysłaną wiadomość, a następnie kliknij na ikonę trzech kropke (…). Wybierz opcję Remove/Usuń, a następnie w wyświetlonym oknie zdecyduj, skąd chcesz usunąć wiadomość. Opcja “Dla wszystkich” usunie ją ze skrzynki odbiorcy.

Pierwsza opcja usunie wiadomości ze skrzynki odbiorcy.

Pierwsza opcja usunie wiadomości ze skrzynki odbiorcy.

W aplikacji: Po wysłaniu, przytrzymaj palec na wiadomości. Pojawią się reakcje, a na dole ekranu opcja usuń. Z pojawiającej się listy wybierz Usunięcie dla wszystkich. Warto zaznaczyć, że nie możemy usunąć wiadomości wysłanej do strony.

Usuwanie wiadomości przez aplikację.

Usuwanie wiadomości przez aplikację.

Zakładamy, że podniesie się ilość osób korzystających z tego komunikatora. Nowa funkcjonalność świetnie dopełnia nowości Messengera 4, który stawia na prostotę, funkcje, które pokochali użytkownicy i personalizację.

O Messengerze w wersji 4 przeczytacie w naszym artykule Facebook wprowadza Messenger 4 – co nowego w aplikacji?

To Cię może zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Shares