Messenger wyświetli informacje o artykule bezpośrednio w aplikacji

Szymon Szott

26. 10. 2018Nowości z Facebooka

W komunikatorze Facebooka pojawiła się nowość, która może znacząco wpłynąć na komfort użytkowania aplikacji. Możliwe również, że nowa funkcjonalność poprawi bezpieczeństwo użytkowników, którzy będą mogli dowiedzieć się wiecej o linku, który otrzymali w wiadomości.

Facebook Messenger pokazuje od teraz dodatkowe informacje o przesłanym artykule. Otrzymując w wiadomości odnośnik do tekstu, możliwe będzie kliknięcie w ikonę informacji (i), po czym bezpośrednio w aplikacji zobaczymy panel z informacjami o autorze, informacjami o treści oraz podobnych artykułach z tej strony. Nowość na Messengerze może znacząco ograniczyć rozprzestrzenianie spamu i wirusów, jeśli użytkownicy wyrobią sobie nawyk prześwietlania niesprawdzonych linków otrzymanych w aplikacji.

Messenger wyświetli informacje o artykule bezpośrednio w aplikacji

Messenger wyświetli informacje pod ikonką "i"; źródło: Matt Navarra

Messenger wyświetli informacje pod ikonką “i”; źródło: Matt Navarra

Wprowadzenie informacji o artykule w Messengerze to widoczny krok w stronę ograniczenia fałszywych artykułów, tzw. fake news. Podobna funkcjonalność została wprowadzona do News Feeda na początku roku, jednakże mają możliwość testować ją jedynie Amerykanie. Wciąż czekamy na wprowadzenie tej opcji do Polski.

Jak myślicie, czy ta nowość zagości u nas w najbliższym czasie? Mamy nadzieję, że tak – popieramy kierunek, w którym zmierza Facebook, aby ograniczyć clickbaitowe tytuły i fałszywe informacje w sieci.

To Cię może zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Shares