Nowa aplikacja Instagrama dla e-commerce

Sylwia Grabińska

6. 9. 2018Nowości z Facebooka

Zespół Instagrama pracuje nad nową aplikacją dedykowaną zakupom online. Będzie to, jak do tej pory, najbardziej zdecydowany krok platformy w stronę rozwoju w e-commerce. Dzięki niej, praca wykonana przez marki, by zwiększyć liczbę obserwujących, może przełożyć się bezpośrednio na sprzedaż w nowej aplikacji.

Zamysłem aplikacji jest umożliwienie użytkownikom przeglądania kolekcji produktów oferowanych przez sprzedawców i zakupu wybranych rzeczy bezpośrednio w aplikacji. W konsekwencji będzie ona maksymalizować potencjał sprzedażowy platformy, która w przeważającej większości opiera się na treściach wizualnych. Wszystko to bez przekształcania dotychczasowej aplikacji w sklep, co mogłoby negatywnie wpłynąć na doświadczenie użytkowników.

Obecnie aż 25 mln firm jest aktywnych na Instagramie, więc nowa funkcja oferowana przez platformę będzie zdecydowanie użyteczna dla wielu działalności biznesowych. Z tego powodu platforma ma szansę stać się wiodącą siłą w branży e-commerce. Jak dotąd, Instagram oferuje możliwość sprzedaży w aplikacji poprzez oznaczanie postów poszczególnymi produktami do zakupu na stronie internetowej sklepu. Nowa aplikacja ma być ściśle połączona z obecną i wyświetlać propozycje od firm obserwowanych na Instagramie, jak również umożliwiać przedsiębiorcom linkowanie produktów w postach, jak dotychczas.

Praca nad nową aplikacją jest kolejnym krokiem naprzód, który pokazuje, że Instagram i Facebook to już nie tylko miejsce do pozyskiwania fanów i lajków, ale również potężna platforma sprzedażowa z ogromnym zasięgiem (w Polsce jest to 6,3 mln osób w przypadku Instagramia i 16,3 mln osób dla Facebooka ). Z tego powodu warto zacząć patrzeć na Facebooka, Instagrama i prowadzone na tych platformach działania w sposób strategiczny.

Nowa aplikacja jest szansą dla wielu biznesów do poszerzenia swojej działalności promocyjnej i przede wszystkim sprzedażowej. Jak na razie nie ma potwierdzonej daty premiery aplikacji, ponieważ jest ona nadal w fazie budowy. Będziemy na bieżąco informować o postępach.

To Cię może zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Shares