Grupy nie przestają się rozwijać. Nowe narzędzia dla administratorów

Szymon Szott

14. 2. 2019Nowości z Facebooka

Facebook od dawna mocno stawia na rozwój grup. Na przestrzeni ostatnich miesięcy pojawiło się wiele nowych funkcjonalności, a administratorzy zyskali narzędzia, dzięki którym mogą budować ważne społeczności.

Facebook, w trakcie Communities Summit w Menlo Park, zaprezentował kilka nowych funkcji, jakie w najbliższym czasie otrzymają administratorzy grup. Założeniem zmian jest oczywiście pomoc użytkownikom w tworzeniu ważnych, znaczących dla nich społeczności.

Formatowanie tekstu

Jeśli mieliście okazję odwiedzić grupę Facebook CEE, to z pewnością zauważyliście jak estetycznie sformatowany jest tekst publikowany przez pracowników Facebooka. Funkcja ta była dostępna przy wykorzystaniu Facebook Workplace, jednak dla standardowego użytkownika nie była osiągalna. Na szczęście to się zmieniło!

Formatowanie tekstu w grupach; źródło: Facebook
Formatowanie tekstu w grupach; źródło: Facebook

Facebook wprowadza narzędzia do formatowania tekstu do wszystkich grup na Facebooku. Posty będą od teraz bardziej usystematyzowane, ważne elementy będzie można zaznaczyć, podkreślić czy wyszczególnić. Dostępne stanie się tworzenie m.in. listy numerowanej, cytatów czy nagłówków. Wygląda to świetnie!

Mentorzy w grupach

Nie jest to niesamowita nowość, ale część z Was na pewno nie miała okazji spotkać się z tą funkcją. Była dostępna na wybranych grupach, np. Facebook Ad Buyers. Daje ona możliwość “połączenia” dwóch użytkowników w ramach programu mentorskiego. Czerpanie wiedzy od ekspertów to świetny sposób na podnoszenie umiejętności zawodowych czy poszerzanie wiedzy.

Program mentorski pojawi się we wszystkich grupach; źródło: Facebook
Program mentorski pojawi się we wszystkich grupach; źródło: Facebook

Płatne subskrypcje

Dostępne w ograniczonej liczbie grup, teraz stają się powszechne – płatne subskrypcje. Pierwsze płatne grupy były dostępne od 2018 roku. W ramach subskrypcji, administrator może ustalić cenę za dostęp do ekskluzywnych treści. Do tej pory były to kwoty od 4,99 do 29,99 dolarów miesięcznie.

Płatne subskrypcje contentu w grupacha; źródło: Facebook
Płatne subskrypcje contentu w grupacha; źródło: Facebook

3 nowe możliwości dla administratorów

Nowości pojawiły się również bezpośrednio dla administratorów. Po pierwsze, będą oni mogli teraz łatwiej informować członków grup, w jaki sposób ich posty naruszają zasady grupy. Pojawi się również możliwość wyszukiwania aktywności użytkowników po dacie, a co ważniejsze – w zakresie dat. Ostatnia nowość to możliwość wyszukiwania podań o przyjęcie do grupy po danych osobowych – np. imionach.

Nowe możliwości dla administratorów; źródło: Facebook.com
Nowe możliwości dla administratorów; źródło: Facebook

1,4 miliarda użytkowników

Grupy są dla Facebooka niezwykle istotną częścią portalu. Aktywnie korzysta z nich ponad 1,4 miliarda użytkowników. Co ciekawe, 200 milionów grup jest w rozumieniu Facebooka “istotne”. Nic więc dziwnego, że portal poświęca tyle uwagi właśnie temu kanałowi.

To Cię może zainteresować

Jedna odpowiedź do “Grupy nie przestają się rozwijać. Nowe narzędzia dla administratorów”

  1. John pisze:

    Fajnie, szkoda tylko że dotychczasowe funkcje działają do ****. W sumie to nie działają. (nie mogę edytować własnego posta jako admin w grupie gdzie nie ma innych członków) . Fb działa dobrze ale tylko z wierzchu, zagłębiając się w ustawienia i różne inne funkcje jest porażka… A Może tylko u mnie?? ‍♂️

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Shares