Zmieniły się zasady dodawania członków do grup na Facebooku

Szymon Szott

22. 1. 2019Nowości z Facebooka

Facebook od dłuższego czasu zmierza w kierunku dostarczania jak najbardziej dostosowanych do konkretnego użytkownika treści. Materiały mają być dla niego istotne. Kolejnym krokiem w tym kierunku są zmiany w zasadach działania grup.

Wszyscy to znamy – XYZ zaprosił Cię do grupy “Wygraj kupon na zakupy/praca bez wychodzenia z domu/darmowe buty…”. Nikogo z nas za pewne nie interesują takie społeczności, jednak zaproszenie od znajomego równało się z automatycznym przyjęciem do grupy. To się jednak zmieniło.

Teraz, gdy znajomy zaprosi nas do grupy, musimy najpierw zaakceptować lub odrzucić zaproszenie. Dodatkowo, administratorzy grup będą mieli wgląd do listy osób, które zostały dodane do grupy, jednak nigdy jej nie odwiedziły. To właśnie ta zmiana wywołała poruszenie w wielu grupach w ostatnim tygodniu. Ponownie uspokajamy – Facebook nie zacznie usuwać nieaktywnych użytkowników.

https://twitter.com/MattNavarra/status/1086046059590270983

Jedną z ważniejszych pod względem biznesowym zmian jest możliwość wysłania powiadomienia z przypomnieniem o oczekającym zaproszeniu do grupy. Administratorzy zyskają dzięki temu ogromną szansę na dotarcie do osób, którym umknęła możliwość dołączenia do grupy.

To Cię może zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Shares