Jak zostać pomyślnie zweryfikowanym przez Facebooka?

Szymon Szott

10. 7. 2018Porady

Zdarza się, że użytkownicy pytają nas czy możemy im pomóc w weryfikacji strony na Facebooku. Bycie Facebook Marketing Partnerem ma wiele zalet (np. dostęp do unikalnych narzędzi i rozwiązań), ale wpływ na weryfikację kont (blue/grey badge) nie jest jedną z nich. Możemy jednak polecić Wam praktyki, które zwiększą szansę na powodzenie.

Zacznijmy od najważniejszego – nie daj złapać się na płatne usługi weryfikacji. Nikt nie jest w stanie zapewnić wymarzonego “niebieskiego znaczka”, dlatego nigdy nie płać za pomoc w jego zdobyciu. Jeśli to zrobisz, najzwyczajniej w świecie zostaniesz oszukany. Metoda pt.: “znam kogoś pracującego w Facebooku” to kolejna próba nabicia Cię w butelkę.

Zamiast tego sprawdź oficjalne informacje od Facebooka. Przeczytaj, czy spełniasz wymagane kryteria, a jeśli tak jest – aplikuj. Po prostu. Już niedługo na Twojej stronie może pojawić się pożądany niebieski lub szary znacznik, który informuje odbiorców, że Twoja marka jest autentyczna.

niebieskie oznaczenie weryfikacji

Co jest wymagane podczas weryfikacji?

Postaramy się pomóc Ci przejść proces przygotowania do weryfikacji, jednak musisz być świadomy, że oznaczenie to nie jest dostępne dla każdego. Ogólnie rzecz biorąc, będzie ono dostępne dla popularnych marek, instytucji rządowych, celebrytów, mediów, organizacji, firm czy dziennikarzy.

Jeśli nie łapiesz się do żadnej z podobnych kategorii, masz praktycznie zerowe szanse na uzyskanie weryfikacji. W tym wypadku Facebook poleca inne metody na zyskanie autentyczności na swojej platformie.

Marka wybrana

Jeśli masz to szczęście i plasujesz się w jednej z wymienionych kategorii to czas upewnić się czy Twoja strona jest zoptymalizowana zgodnie z regulaminem Facebooka. Jej kompletność jest oceniana na podstawie zdjęcia w tle, zdjęcia profilowego, nazwy zgodnej ze standardami oraz treści postowanych na stronie. Jeśli jesteś pewien, że Twoja strona jest kompletna – rozpocznij aplikację tutaj.

Pamiętaj, że do pomyślnego przejścia weryfikacji niezbędny będzie oficjalny dokument tożsamości – dowód osobisty, paszport itp.

Podpowiadamy również: Co zrobić, by Twoje reklamy zawsze były zatwierdzane?

Wypełnianie formularza

Podczas wypełniania aplikacji zostaniesz poproszony o uargumentowanie dlaczego Twój profil powinien zostać uznany za autentyczny. Nie jest to podchwytliwe pytanie… a może jest? Bądź szczery i postaraj się dostarczyć dodatkowe informacje, które mogą pomóc Facebookowi lepiej przeanalizować Twoje zgłoszenie.

Bądź powściągliwy

Wkrótce otrzymasz odpowiedź na swoje zgłoszenie. Jeśli nie przeszedłeś procesu weryfikacji, daj sobie 30 dni na ponowne przygotowanie do kolejnego procesu. Aplikowanie szybciej, niż po upływie miesiąca, nie ma sensu – zostaniesz automatycznie odrzucony.

Szary znacznik wciąż pozostaje niedostępny – przynajmniej na ten moment.

To Cię może zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Shares