Facebook wprowadza w grupach zakładkę Rekomendacje

Szymon Szott

29. 10. 2018Nowości z Facebooka

Na Facebooku udostępniono kolejną już aktualizację grup – tym razem pojawiła się zakładka Rekomendacje, w której członkowie będą mogli podzielić się z resztą grupy ulubionymi lub powiązanymi stronami.

Zakładka Rekomendacje listuje zestaw stron i marek rekomendowanych przez członków danej grupy. Nowość w grupach pozwoli na łatwiejsze odkrywanie nowych marek i stron. Nowinkę zauważył jako pierwszy Matt Navarra, który podzielił się wiadomością na Twitterze.

Jak wiemy, blisko 90% użytkowników sieci pokłada zaufanie w opiniach przeczytanych w internecie. Nowa funkcjonalność grup świetnie odnajduje się w cyfrowej rzeczywistości – użytkownicy chętniej odwiedzą polecaną i zaufaną stronę.

Zakładka Rekomendacje w grupie na Facebooku; źródło: Matt Navarra

Zakładka Rekomendacje w grupie na Facebooku; źródło: Matt Navarra

Zakładka Rekomendacje stawia przed marketerami nowe wyzwanie. Musicie od teraz zadbać o to, aby Wasza marka była obecna i zaangażowana w grupach związanych z nią tematycznie. Niezbędne będzie stworzenie wizerunku eksperta i bieżące śledzenie grup.

Nie jest to może rewelacja tygodnia, ale bardzo znacząca zmiana, zwłaszcza, że ponad miliard osób korzysta aktywnie z grup.

To Cię może zainteresować

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shares