Udostępnianie w Stories jako domyślna akcja przycisku “Share”

Szymon Szott

27. 11. 2018Nowości z Facebooka

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Facebook pozwoli udostępniać posty stron bezpośrednio w prywatnych Stories użytkowników. Dziś okazuje się, że Facebook testuje udostępnianie do Stories jako domyślną opcję przypisaną przyciskowi “Share”!

Jak podaje Mari Smith, Facebook testuje wprowadzenie “Udostępnij w relacji” jako domyślnej akcji przypisanej do przycisku “Share”. Jak pokazuje Mari na Twitterze, w przypadku naciśnięcia przycisku “Udostępnij”, dany materiał zostaje automatycznie przystosowany do formatu Stories. Dopiero po przejściu dalej, możemy wybrać udostępnienie treści w News Feedzie.

Po udostępnieniu, użytkownicy oglądający Stories mogą przejść do standardowego posta, przeczytać komentarze lub dodać reakcję.

Testy tej funkcjonalności dowodzą, że Facebook zaczyna przesuwać swoją uwagę na ten właśnie format. Jest to związane z ich olbrzymią w ostatnim czasie popularnością – użytkownicy portalu wymieniają między sobą ponad 1 miliard materiałów w Stories dziennie. O planach Facebooka w tym zakresie pisaliśmy już niejednokrotnie, np. w artykule o przyszłości portalu.

To Cię może zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Shares