Video collection na Facebooku – ewolucja reklamy w formacie kolekcji

2. 5. 2018Nowości z Facebooka

TL;DR Wideo w formie kolekcji to nowe narzędzie reklamowe opracowane przez developerów ROI Hunter. Do czego służy? Jak działa? Jak go używać? Na te i inne pytania odpowie Tolu Oke z Business Factory / ROI Hunter.

Począwszy od października ub.r. klienci ROI Hunter jako jedni z pierwszych mogli skorzystać z unikalnego rozwiązania reklamowego na Facebooku – dynamicznych reklam video. Pierwsze testy, które pozwoliły nam na postawienie tak odważnej tezy osiągnęły niespotykane dotąd wyniki – kampanie wykorzystujące dynamiczne reklamy video zanotowały 2-krotny wzrost CTR i 3-krotny wzrost ROI w porównaniu do wcześniej wykorzystywanych formatów. Jeśli jesteście zainteresowani szczegółami testowej kampanii to zajrzyjcie tutaj.

Osiągając tak dobre rezultaty postanowiliśmy, że należy jeszcze bardziej rozwinąć ten typ reklamy dynamicznej i dodać nowe funkcjonalności.

Zakasaliśmy więc rękawy i wzięliśmy się ostro do pracy. Zależało nam na tym by sprawdzić w których, z obecnie stosowanych formatów, dynamiczne video pozwoliłoby marketerom na osiągnięcie najlepszych efektów sprzedażowych.

Po dokładnej analizie doszliśmy do wniosku, że powinniśmy skupić swoje wysiłki na implementacji dynamicznego video formatu kolekcji. Formatu, który odpowiednio wykorzystany, potrafi osiągać rewelacyjne efekty sprzedażowe.

Czym jest wideo w formie kolekcji?

Kolekcja pozwala na zaprezentowanie produktu za pomocą wideo lub zdjęć, a kliknięcie w dany przedmiot przekieruje odbiorcę bezpośrednio do strony umożliwiającej jego zakup.

Oznacza to, że dzięki kolekcji użytkownicy mogą pokazać grupie odbiorców kilka produktów w jednej reklamie. Przygotowane przez nas rozwiązanie umożliwia przygotowanie video w formie kolekcji dla każdego zdjęcia produktowego. Dzięki temu z dużo większą łatwością możliwe jest przyciągnięcie uwagi użytkowników i zwiększenia prawdopodobieństwa wejścia na stronę klienta i dokonanie zakupu. O tym, że video staje się powoli “koniecznością” dla każdego digital marketera nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Jak finalnie wygląda takie video? Zobaczcie poniżej:

Jak przygotować reklamę w formie video collections?

Utworzenie reklamy w tym formacie jest łatwe jeżeli jesteście już klientami ROI Hunter. Jeżeli nie to nic nie stoi na przeszkodzie by nim zostać ;). Poniżej przedstawiamy jak, krok po kroku, przygotować reklamę video collections używając narzędzia ROI Hunter:

  1. Najpierw utwórz katalog produktów w Menedżerze firmy. Jeśli nie wiesz jak to zrobić to przeczytaj koniecznie – link
  2. Za pomocą naszej aplikacji wybierz reklamę w formie kolekcji.
  3. Następnie wybierz szablon wideo, który najbardziej Ci odpowiada.
  4. Wybierz produkty ze swojego katalogu.
  5. Po dostosowaniu wideo do swoich potrzeb, odtwórz wideo poglądowe.
  6. Gdy jesteś zadowolony z wyniku, uruchom reklamę.

Jak dostosować format video collections do różnych urządzeń?

Naszym celem było stworzenie możliwie intuicyjnych szablonów video collections. Dzięki temu przygotowane przez nas szablony dają dużą swobodę w tworzeniu, minimalizując jednocześnie nakład pracy po stronie marketerów (i bez tego mają jej dużo):

a. nasze szablony video automatycznie dostosowują się do rozmiaru zdjęć poszczególnych produktów. Co to oznacza z punktu widzenia reklamodawcy? Po pierwsze – nie musi się martwić o dobór produktów na bazie rozmiaru zdjecia. Po drugie – nie ma potrzeby zlecania wykonania dodatkowych zdjęć produktów tylko po to by pasowały do wybranego formatu reklamowego.

Automatic_alignment_video_collection

b. nasze szablony video cechuje również duża elastyczność. Jeśli nie posiadamy wszystkich danych (np. nazwy lub ceny produktu) to możemy je pominąć – szablon dostosuje wygląd reklamy do posiadanych danych, nie ma więc mowy o pustych polach w reklamie.

Podsumowanie

Kolekcja video jest narzędziem zaprojektowanym po to, aby ułatwiać życie dzisiejszych marketerów, dając im przewagę nad konkurencją. Pierwsze testy pokazały jej ogromny potencjał w generowaniu sprzedaży. Format nie jest oficjalnie dostępny w Menadżerze Reklam Facebooka więc możliwość zyskania przewagi nad konkurencją jest znacząca.

Jeśli jesteście zainteresowani wypróbowaniem tej możliwości dla Waszych produktów a nie jesteście klientami ROI Hunter to skontakujcie się z nami poprzez ten formularz. Jeśli zaś jesteście to zalogujcie się na swoje konto i wypróbujcie video collections już teraz – udanych łowów!

To Cię może zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Shares