Zmiany w regulaminie i stronach na Facebooku. Pojawi się zakładka “Page Quality”

Szymon Szott

24. 1. 2019Nowości z Facebooka

Facebook od dłuższego czasu mocno walczy z fałszywymi treściami oraz materiałami i stronami niskiej jakości. Dziś portal idzie o krok dalej – powstała nowa zakładka dostępna dla administratorów strony, w której zobaczymy informacje o tym, czy nasze treści spełniają zasady Facebooka lub dlaczego zostały usunięte.

Możliwości zakładki mają być z czasem rozszerzane, dostarczając coraz to więcej informacji o jakości strony. Na ten moment dostaniemy informacje o naruszeniu regulaminu w związku z promowaniem mowy nienawiści, przemocy, nękania czy nagości.

Nowa zakładka będzie na ten moment pokazywała dwie sekcje:

  • Treści, które zostały usunięte z powodu łamania standardów Facebooka;
  • Treści oznaczone przez “fact-checkerów” jako fałszywe, mylące.

Jak zaznacza administracja portalu, nowa karta nie stanowi kompleksowej analizy wszystkich możliwych naruszeń. Zapewnia ona natomiast lepszy wgląd w treści, które zostały usunięte. Facebook ma nadzieję, że nowe rozwiązanie pozwoli na lepsze zrozumienie standardów społeczności i lepszy przepływ informacji w przypadku błędnego oznaczenia treści jako niezgodne z regulaminem.

Zmiany w regulaminie i stronach na Facebooku. Pojawi się zakładka "Page Quality"
Tak wygląda nowa zakładka; źródło: newsroom.fb.com

Jak podaje Facebook w swoim Newsroomie, nowa opcja ma być dostępna od dziś. Sprawdziliśmy to i jeszcze nie mamy dostępu do nowej zakładki.

Zaktualizowano również sam regulamin. Jeśli strona lub grupa zostanie usunięta z powodu naruszenia zasad, Facebook będzie mógł usunąć również inne strony i grupy, które są łudząco podobne do tej łamiącej zasady. Aktualizacja regulaminu ma ograniczyć praktyki tworzenia bliźniaczych stron w celu obejścia regulaminu. Portal będzie teraz przeglądał dostępne dane, w tym informacje o tym, czy strona jest administrowana przez te same osoby lub ma podobną nazwę.

To Cię może zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Shares